Wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Nie od dziś wiadomo, iż piękny uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Warto więc dbać o zęby nie tylko w kontekście zdrowia, ale także pod względem estetycznym. Zęby wraz z upływem czasu oraz pod wpływem działania różnorodnych czynników zewnętrznych, takich jak chociażby spożywanie kawy czy palenie papierosów, zmieniają swoją barwę. Z tego też względu warto w odpowiednim momencie zdecydować się na skorzystanie z usługi wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

Cena zabiegu 1500 zł

Wybielanie lampą z użyciem preparatu PrevDent

W naszym gabinecie realizujemy usługę wybielania zębów z użyciem preparatu Prevdent. Metoda ta jest w pełni bezpieczna dla zdrowych zębów i nie powoduje pojawienia się jakichkolwiek skutków ubocznych. Na efektywność zabiegu ma oczywiście wpływ aktualny stan zębów. Przed przystąpieniem do wybielania należy więc wyleczyć wszystkie zęby oraz usunąć kamień nazębny i wszelkie osady.

PrevDent – preparat wybielający i redukujący nadwrażliwość

 

W naszej klinice wykorzystujemy preparat PrevDent, ponieważ jest to pierwszy w Polsce środek, który nie tylko wybiela zęby, ale także remineralizuje szkliwo, co pozwala jednocześnie zmniejszyć nadwrażliwość zębów. Wyjaśniając –  za skuteczność tego preparatu odpowiada obecność aktywnej substancji wybielającej, którą jest 6% nadtlenek wodoru połączony z nano-Hydroksyapatytem. Pomieszanie tych dwóch składników skutkuje powstaniem aktywnej piany, dzięki której niezbędne właściwości przenikają do kanalików zębiny, co w konsekwencji pozwala wyeliminować nadwrażliwość i odbudować uszkodzone szkliwo. Zaletą zabiegu z wykorzystaniem tego konkretnego preparatu jest oczywiście także fakt, iż zęby staną się zdecydowanie jaśniejsze i zdrowsze, a ich powierzchnia gładka i błyszcząca, dzięki czemu uśmiech będzie prezentował się zachwycająco.

 

Wybielanie lampą z użyciem preparatu PrevDent – przebieg zabiegu

 

Wybielanie zębów lampą z użyciem preparatu PrevDent jest niemalże całkowicie bezbolesne. Przed rozpoczęciem zabiegu stomatolog w odpowiedni sposób przygotowuje pacjenta. Konieczne jest zastosowanie rozwieracza, który pozwoli zabezpieczyć dziąsła i usta przed działaniem aktywnych substancji. Przebieg zabiegu wybielania zębów tą konkretną metodą przeprowadza się w trzech następujących etapach:

Czyszczenie – W pierwszej kolejności konieczne jest wyczyszczenie przebarwień głęboko osadzonych w zębach, które nie zostały usunięte w trakcie higienizacji,
Wybielanie – Na tym etapie na zęby zostaje nakładana substancja właściwa, która jest mieszanką nadtlenku wodoru i nano-Hydroksyapatytu. Preparat z wykorzystaniem lampy utrzymywany jest na zębach przez 8 minut, a czynność ta powtarzana jest minimum sześć razy.
Naprawa – Ostatni etap wymaga wykorzystania specjalnego serum nano-Hydroksyapatytu. Pozwala ono naprawić szkliwo oraz zmniejszyć uczucie nadwrażliwości i dolegliwości bólowych, które mogłyby wystąpić po zabiegu.

 

   

  Zalecenia po zabiegu wybielania zębów

   

  Pierwsza doba po wybielaniu zębów jest niezwykle kluczowa. Przede wszystkim w trakcie jej trwania należy koniecznie przestrzegać zasad białej diety i bezwzględnie unikać produktów silnie barwiących. Dodatkowo warto także zaopatrzyć się w pozostałe produkty z linii PrevDent do stosowania w domu. Do dyspozycji naszych pacjentów mamy trzy następujące propozycje:

   

  • Zestaw DeSensiDent – W zestawie znajdują się 4 aplikatory oraz tubka z pastą do zębów o pojemności 30 ml. Produkt ten został stworzony do szybkiej remineralizacji szkliwa w domowych warunkach. Można wykorzystywać go zarówno przed, jak i po zabiegu wybielania metodą wykorzystującą preparat PrevDent.
  • Pasta do zębów – Pasta zawiera połączenie nano-Hydroksyapatytu o stężeniu 15% i ksylitolu. Właściwości zawarte w paście pomagają naprawić uszkodzone szkliwo oraz skutecznie zapobiec powstawaniu przebarwień. Produkt ten sprzyja także likwidacji płytki nazębnej. Warty podkreślenia jest również fakt, iż pasta do zębów PrevDent nie zawiera fluoru.
  • Płyn do płukania jamy ustnej – Produkt ten jest odpowiedzialny za chronienie zębów przed próchnicą. W płynie do płukania jamy ustnej znajduje się ksylitol i gliceryna. Miętowy smak odświeża oddech. Produkt nie zawiera alkoholu, dlatego nie wpływa on negatywnie na stan i wygląd ust.

  Adres

  ul. Królowej Jadwigi 29
  80-034 Gdańsk

  Godziny pracy

  Pon-Pt: 8:00-20:00
  Sobota: Nieczynne

  Finansowanie

  Finansowanie usług medycznych Mediraty