Wizyta adaptacyjna – Stomatolog dziecięcy Gdańsk

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie dentystycznym jest niezmiernie ważna. Budowanie zaufania jest kluczową kwestią w tej sprawie. Strachu przed stomatologiem można uniknąć dzięki wizytom adaptacyjnym od pojawienia się pierwszych ząbków mlecznych. Poprzez zabawę budujemy dobre wspomnienia z wizyty w gabinecie.

Przebieg wizyty adaptacyjnej

Od progu gabinetu naszych najmłodszych pacjentów witają przemiłe i uśmiechnięte panie rejestratorki. Podczas wizyty adaptacyjnej higienistka stomatologiczna pokazuje dziecku gabinet, opowiada jak działa fotel stomatologiczny, końcówki, dmuchawka z wodą i powietrzem. Poprzez zabawę dziecko może poczuć się jak dentysta i wykonać kolorową plombę na specjalnie do tego stworzonym pluszowym misiu. Higienistka uczy maluchy i rodziców zdrowych nawyków i prawidłowej higieny jamy ustnej. Podczas wizyty wykonujemy przegląd, badanie i instruktaż. Po wizycie w gabinecie każdy mały pacjent otrzymuje nagrodę, którą może wybrać ze specjalnie przygotowanej skrzyni z nagrodami w rejestracji. Jest to dodatkowa zachęta i motywacja dla malucha.

Jak przygotować dziecko do wizyty z gabinecie

Po przybyciu do gabinetu nasz przemiły personel poinformuje, gdzie odbędzie się wizyta. Gdy mały pacjent będzie gotowy, razem z asystentką „wróżką zębuszką” wybrana zostanie ulubiona bajka, która umili czas na fotelu. Wizyta zostanie przeprowadzona w formie zabawy z maskotkami i innymi specjalnie przygotowanymi zabawkami.
Dziecko bezpośrednio przed wizytą nie powinno spożywać posiłku, a po wizycie stosować się do zaleceń lekarza lub higienistki. Nastawienie malucha przed wizytą jest dla nas kluczowe. Prosimy rodziców o nieużywanie w domu słów: strach, ból, wiercenie, igły itp. Dziecko musi nam zaufać i zbudować dobre wspomnienie. W tym celu prosimy rodziców o robienie zdjęć podczas wizyty i wracanie do nich w domu, aby podtrzymywać pozytywne emocje. Nie leczymy na siłę, proponujemy wizyty adaptacyjne, aby przełamać strach. Naszym celem jest budowanie zaufania u małych pacjentów, aby czuli się bezpiecznie na fotelu stomatologicznym.
Po wizycie dziecko zawsze otrzyma upominek, nagrodę.

W przypadku ogromnej traumy lub strachu proponujemy zabieg w sedacji (podtlenku azotu).

Adres

ul. Królowej Jadwigi 29
80-034 Gdańsk

Godziny pracy

Pon-Pt: 8:00-20:00
Sobota: Nieczynne

Finansowanie

Finansowanie usług medycznych Mediraty