Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza nazywana jest również ogólną. Jej głównym celem jest zapobieganie próchnicy oraz leczenie już zaatakowanych przez nią zębów, czyli tak zwanych ubytków. Opiera się ona na zapobieganiu schorzeniom jamy ustnej, a w przypadku powstania takich na jak najlepszym ich wyleczeniu, by pacjent mógł ponownie cieszyć się zdrowym uśmiechem..

Jak nie dopuścić do chorób przyzębia i ubytków?

W naszej klinice wykonujemy pełen zakres stomatologii zachowawczej od badania uzębienia, poprzez leczenie próchnicy i uzupełnienie ubytków, odbudowując estetycznie kompozytem.
Leczenie próchnicy, jako najbardziej powszechnej choroby uzębienia, jest nieuniknione. Jej nieleczenie skutkuje, bólem, co oczywiste utratą zębów, ale także powikłaniami, jakie mogą dotknąć serca czy też nerek (choroby od ogniskowe). Do rozwoju próchnicy przyczyniają się takie elementy, jak nieprawidłowa higiena, brak nitkowania, nieprzestrzeganie wizyt kontrolnych, dieta bogata w węglowodany, podatność czyli słaba mineralizacja zębów i upływ czasu, w jakim zachodzą wszystkie procesy. Aby się od niej, uchronić należy pamiętać o regularnych wizytach u dentysty.
Wypełnienia to sposób na radzenie sobie z już powstałą próchnicą. Taki ząb poddawany usuwaniu próchnicy, a następnie wypełniany najwyższej jakości materiałem kompozytowym. W gabinecie dentystycznym Sulident Gdańsk używamy kompozytów najwyższej jakości.

Adres

ul. Królowej Jadwigi 29
80-034 Gdańsk

Godziny pracy

Pon-Pt: 8:00-20:00
Sobota: Nieczynne

Finansowanie

Finansowanie usług medycznych Mediraty