Sedacja podtlenkiem azotu – Uspokojenie wziewne

Zalety leczenia w podtlenku azotu
Pacjentom, którzy obawiają się leczenia stomatologicznego, proponujemy zastosowanie podtlenku azotu. Jest to bezpieczny gaz rozweselający, który skutecznie uspokaja i wycisza Pacjenta, umożliwiając lekarzowi podjęcie skutecznego leczenia. Od ponad 100 lat podtlenek azotu wykorzystywany jest jako bezpieczny, nieuczulający środek znieczulający

Dla kogo?

Podtlenek azotu jest bezpiecznym i skutecznym środkiem uspokajającym stosowanym podczas leczenia Pacjentów w każdym wieku. Podanie gazu pozwala najmłodszym Pacjentom zachować spokój przez cały czas pobytu w gabinecie. W przypadku starszych Pacjentów podtlenek znacząco zwiększa komfort pobytu w gabinecie.
W medycynie nie odnotowano żadnych skutków ubocznych lub reakcji alergicznych wywoływanych stosowaniem podtlenku azotu. Jest to bezpieczna i uniwersalna metoda uspokojenia. W chwili podania Pacjentowi czystego tlenu, podtlenek jest całkowicie usuwany z organizmu.

Podanie gazu rozweselającego

Przebieg procedury

Uspokojenie w postaci sedacji wziewnej podawane jest przez specjalną sterylną maseczkę, z której Pacjent może korzystać wielokrotnie. Gaz podawany jest za pomocą przewodu połączonego ze specjalnym urządzeniem kontrolującym proporcje stężenia podawanego Pacjentowi podtlenku i czystego tlenu. Podczas leczenia w naszym gabinecie podtlenek podawany jest w stężeniu, które nie wywołuje znieczulenia ogólnego. Pozwala to zachować stały kontakt z Pacjentem podczas zabiegu.

Przeciwwskazania

– Przeziębienie, przerost migdałków gardłowych, niedrożności górnych dróg oddechowych
– I trymestr ciąży
– Choroby psychiczne
– Stwardnienie rozsiane, porfiria, miastenia gravis
– Rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc
– Alkoholizm

Adres

ul. Królowej Jadwigi 29
80-034 Gdańsk

Godziny pracy

Pon-Pt: 8:00-20:00
Sobota: Nieczynne

Finansowanie

Finansowanie usług medycznych Mediraty