Profilaktyka stomatologiczna

Nie ma nic piękniejszego od zdrowego i białego uśmiechu. Jednak aby móc się nim chwalić należy bezustannie o niego dbać. Od prostej codziennej higieny, poprzez kontrole dentystyczne, aż po korzystanie z usług profilaktycznych.

Jak nie dopuścić do chorób przyzębia i ubytków?

Przede wszystkim zapobiegać! Choroby przyzębia i jamy ustnej takie jak: próchnica czy paradontoza są długotrwałe w leczeniu. Warto pamiętać o regularnej higienie, szczotkowaniu zębów co najmniej dwa razy dziennie (a najlepiej 30 minut po posiłku), stosowaniu nici dentystycznej, specjalnych płynów do płukania oraz o dostarczaniu organizmowi w diecie odpowiedniej ilość wapnia i fluoru

Profilaktyczne usługi dostępne w Sulident

Mamy szeroki zakres usług stomatologicznych, dostępnych w Sulident: lakierowanie, lakowanie, pakiet usuwania kamienia, leczenie nadwrażliwości, wypełnianie ubytków powierzchownych materiałem ICON.

Lakierowanie jest to pokrywanie zębów lakierem fluorowym, chroniący przed próchnicą i nadwrażliwością. Zabieg wykonuje się po wcześniejszym piaskowaniu zębów.

Lakowanie wykonuje się na stałych zębach trzonowych i przedtrzonowych, by zabezpieczyć naturalne bruzdy przed zbieraniem się w nich resztek pokarmu trudnego do wyczyszczenia. Jest to profilaktyka stosowana w celu uniknięcia próchnicy u dzieci od 5-6 roku życia. Należy pamiętać o tym, że lakowanie należy kontrolować.

Pakiet usuwania kamienia metodą ultradźwiękową oraz osadu poprzez piaskowanie pozwala na przywrócenie zdrowych dziąseł poprzez wyeliminowanie krwawienia i stanu zapalnego. Obecność kamienia zwłaszcza poddziąsłowego, który narastał latami i nie usuwanie go, może prowadzić do powstawania paradontozy czyli popularnego ruszania się zębów.

W naszym gabinecie stomatologicznym istnieje możliwość leczenia nadwrażliwości szyjek zębowych poprzez lakierowanie lakierami lub zakładanie specjalnych wypełnień.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług profilaktycznych, by bez przeszkód cieszyć się zdrowymi zębami.

Adres

ul. Królowej Jadwigi 29
80-034 Gdańsk

Godziny pracy

Pon-Pt: 8:00-20:00
Sobota: Nieczynne

Finansowanie

Finansowanie usług medycznych Mediraty