Profilaktyka stomatologiczna

Nie ma nic piękniejszego od zdrowego i białego uśmiechu. Jednak aby móc się nim chwalić należy bezustannie o niego dbać. Od prostej codziennej higieny, poprzez kontrole dentystyczne, aż po korzystanie z usług profilaktycznych.

Jak nie dopuścić do chorób przyzębia i ubytków?

Przede wszystkim zapobiegać! Choroby przyzębia i jamy ustnej takie jak: próchnica czy paradontoza są długotrwałe w leczeniu. Warto pamiętać o regularnej higienie, szczotkowaniu zębów co najmniej dwa razy dziennie (a najlepiej 30 minut po posiłku), stosowaniu nici dentystycznej, specjalnych płynów do płukania oraz o dostarczaniu organizmowi w diecie odpowiedniej ilość wapnia i fluoru

Profilaktyczne usługi dostępne w Sulident

Mamy szeroki zakres usług stomatologicznych, dostępnych w Sulident: lakierowanie, lakowanie, pakiet usuwania kamienia, leczenie nadwrażliwości, wypełnianie ubytków powierzchownych materiałem ICON.
Lakierowanie jest to pokrywanie zębów lakierem fluorowym, chroniący przed próchnicą i nadwrażliwością. Zabieg wykonuje się po wcześniejszym piaskowaniu zębów.
Lakowanie wykonuje się na stałych zębach trzonowych i przedtrzonowych, by zabezpieczyć naturalne bruzdy przed zbieraniem się w nich resztek pokarmu trudnego do wyczyszczenia. Jest to profilaktyka stosowana w celu uniknięcia próchnicy u dzieci od 5-6 roku życia. Należy pamiętać o tym, że lakowanie należy kontrolować.
Pakiet usuwania kamienia metodą ultradźwiękową oraz osadu poprzez piaskowanie z wykorzystaniem protokołu GBT, pozwala na przywrócenie zdrowych dziąseł poprzez wyeliminowanie krwawienia i stanu zapalnego. Obecność biofilmu oraz kamienia zwłaszcza poddziąsłowego, który narastał latami i nie usuwanie go, może prowadzić do powstawania paradontozy czyli popularnego ruszania się zębów. Choroba przyzębia wpływa na ogólne zdrowie pacjenta i zwiększa ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego lub cukrzycy. Prawidłowa higiena jamy ustnej, w połączeniu z regularną opieką dentystyczną, pozwala utrzymywać biofilm pod kontrolą i gwarantuje dobry ogólny stan zdrowia. Biofilm bakteryjny to zbiór drobnoustrojów, który nigdy nie składa się tylko z jednego rodzaju bakterii, ale jest całym zbiorem różnych, w tym także pierwotniaków czy grzybów. Biofilm zębowy jest głównym czynnikiem etiologicznym powstawania próchnicy, chorób przyzębia, zapalenia tkanek okołowszczepowych oraz chorób ogólnoustrojowych.

Czym jest GBT?

Guided Biofilm Therapy to usystematyzowane i przewidywalne rozwiązanie dla zarządzania biofilmem w profesjonalnej profilaktyce stomatologicznej z wykorzystaniem najnowszych technologii AIRFLOW®, PERIOFLOW® i PIEZON®. Potwierdzają to wyniki badań naukowych.
Guided Biofilm Therapy obejmuje protokoły zabiegowe oparte o indywidualną diagnozę i ocenę ryzyka pacjenta dla uzyskania optymalnych rezultatów. Leczenie jest prowadzone w sposób minimalnie inwazyjny, przy zachowaniu maksymalnego poziomu komfortu, bezpieczeństwa i skuteczności.

Zalecenia dla pacjentów zgodnie z protokołem GBT:

Dorośli i osoby starsze: 6 miesięcy
Dzieci: 6 miesięcy
Ortodontyczni: 1-3 miesiące
Przewlekłe zapalenie przyzębia: 3-4 miesiące
Ciężarne: 3 miesiące

Metamorfozy

 

Przed

 

Po

 

Przed

 

Po

 

Przed

 

Po

 

Przed

 

Po

 

Adres

ul. Królowej Jadwigi 29
80-034 Gdańsk

Godziny pracy

Pon-Pt: 8:00-20:00
Sobota: Nieczynne

Finansowanie

Finansowanie usług medycznych Mediraty