Tomografia CBCT w stomatologii.

W Clinica Sulident Gdańsk, pacjenci mogą liczyć na pełne obrazowanie RTG, CBCT. Urządzenie to pozwala na uzyskanie precyzyjnego obrazu budowy anatomicznej zęba. Technologia ta znajduje zastosowanie przede wszystkim przed planowanym leczeniem kanałowym. Na podstawie uzyskanego zdjęcia można prawidłowo zaplanować cały zabieg, tym samym znacznie podnosząc jego skuteczność. Specjalista przed planowanym leczeniem jest wstanie zobaczyć czy ząb nie jest pęknięty lub nie ma złamanych narzędzi w środku. Na obrazie widzimy ilość oraz drożność kanałów zębowych.

Czym jest leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne, czyli kanałowe, jest metodą leczenia zapaleń miazgi zęba, które są nieodwracalne. W znieczuleniu usuwa się zmienioną pod wpływem choroby miazgę z komory i kanałów zęba, następnie dezynfekuje się komorę i kanał oraz wypełnia się go odpowiednim materiałem. Leczenie prowadzi się przy pomocy badań radiologicznych oraz z użyciem mikroskopu. Ząb po leczeniu kanałowym ma dobre rokowania na przetrwanie pod warunkiem, że wszystko odbywa się bardzo dokładnie i sterylnie.

Endodoncja w Clinica Sulident Gdańsk

W Clinica Sulident leczenie kanałowe jest dostosowane do potrzeb pacjenta. Do endodoncji wykorzystujemy mikroskop operacyjny, dzięki któremu stomatolog ma wgląd do komory zęba i jego kanałów. W z takim leczeniu stosujemy także diagnostykę rentgenowską oraz maszynowe opracowywanie kanałów w koferdamie. Nasz gabinet stomatologiczny w Gdańsku dba o najwyższą jakość przeprowadzenia leczenia kanałowego. W Clinica Sulident dbamy również o to, by endodoncja przebiegała bezboleśnie.

Reendo

Powtórne leczenie kanałowe zęba do zabieg stomatologiczny, która ma na celu oczyszczenie, dezynfekcja kanałów korzeniowych zęba. Wykonywane jest w przypadku, gdy wcześniej leczenie kanałowe nie było skuteczne lub pojawiła się ponowna infekcja wokół wierzchołków korzeni. Proces rozpoczyna się od usunięcia materiału wypełniającego kanał, a następnie oczyszczeniu i dezynfekcji z bakterii. Leczenie odbywa się pod mikroskopem. Specjalista może także usunąć pozostawione złamane narzędzie. Po oczyszczeniu, kanały są dokładnie wypełnione materiałem, oraz wzmocnione włóknem szklanym lub wkładem koronowo- korzeniowym.

Adres

ul. Królowej Jadwigi 29
80-034 Gdańsk

Godziny pracy

Pon-Pt: 8:00-20:00
Sobota: Nieczynne

Finansowanie

Finansowanie usług medycznych Mediraty