Ortodoncja

Ortodoncja to jedna z dziedzin stomatologii. Jej zadaniem jest korekcja nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk, redukcja krzywego zgryzu i tym podobnych wad naszego uzębienia. Leczenie ortodontyczne poprawia nie tylko wygląd naszych zębów i zgryzu, ale także stan zdrowia jamy ustnej. Dzięki takiemu leczeniu szansa na zachowanie naturalnych zębów przez całe życie zdecydowanie się zwiększa. W gabinecie stomatologicznym Sulident Gdańsk dbamy o najwyższą precyzję w czasie leczenia ortodontycznego, by efekty przychodziły szybko, a samo leczenie przebiegało komfortowo dla naszych pacjentów.

Niestety nieprawidłowe ustawienie zębów i szczęk, zęby skrzywione oraz takie, które do siebie nie pasują, sprawiają problemy przy codziennej higienie jamy ustnej. Są one trudne w czyszczeniu, przez co łatwiej o występowanie próchnicy i chorób przyzębia. Ponadto nieprawidłowy zgryz może być przyczyną problemów w mięśniach i stawach skroniowo-żuchwowych. Tym, co najbardziej przeszkadza, jest jednak estetyka. Uśmiech to w końcu nasza wizytówka. Ortodoncja obejmuje leczenie za pomocą aparatów stałych i ruchomych.

Aparaty ortodontyczne

Aparaty ruchome są stosowane do leczenia wady zgryzu głównie i młodszych pacjentów. Korekcja zgryzu przebiega za pomocą aparatu, który można wyjąć w dowolnej chwili. Są najbardziej efektywne w czasie rozwoju między 4 a 12 rokiem życia. Ich zadaniem jest redukcja niewielkiej wady, w przypadku poważnej wady, nawet u pacjentów w tak młodym wieku stosuje się aparaty stałe po wyrznięciu się wszystkich zębów stałych.

Aparaty stałe mają na celu leczenie poważnych wad zgryzu. Czas trwania takiego leczenia ortodontycznego zwykle określa się w latach. Aparat stały daje możliwość niwelowania szpar międzyzębowych, przesuwania zębów w celu zakrycia braku jednego z nich oraz ich prostowania. Taki rodzaj aparatu jest zalecany młodzieży i osobom dorosłym.

Wśród aparatów stałych i ruchomych znajdziemy ich wiele rodzai, różnice między nimi to przede wszystkim ich wygląd estetyczny, a nie funkcjonalność. Odpowiednio dobrany aparat i zaplanowane leczenie przez doświadczonego ortodontę da nam wymarzony, prosty uśmiech. Właśnie taki będzie możliwy do osiągnięcia z naszą pomocą w Gabinetach Stomatologicznych Sulident Gdańsk.

Metamorfozy 

Leczenie ortodontyczne

Adres

ul. Królowej Jadwigi 29
80-034 Gdańsk

Godziny pracy

Pon-Pt: 8:00-20:00
Sobota: Nieczynne

Finansowanie

Finansowanie usług medycznych Mediraty