Czym jest bonding?

Bonding dentystyczny jest nowoczesną, nieinwazyjną metodą, która pozwala w szybki i skuteczny sposób nadać zębom pożądany wygląd. Stosuje się go przede wszystkim w przypadku pacjentów z ukruszonymi, nierównymi, pękniętymi lub startymi zębami.
Stosuje się go także do zmniejszenia lub całkowitego pozbycia się diastemy oraz innych nieestetycznych szpar. W przypadku bondingu odbudowa zębów odbywa się przy wykorzystaniu żywic kompozytowych, które doskonale przylegają do naturalnych zębów i pokrywają szkliwo w całości. Dzięki temu wyglądają one jak prawdziwe uzębienie. Technika ta nie wymaga ingerencji w strukturę kości, dlatego jest możliwa do wykonania nawet podczas jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Kompozytem można pokryć jeden lub kilka zębów. Jego odcień można dopasować do naturalnego koloru uzębienia co sprawia, że doskonale się one ze sobą komponują.

Dlaczego warto zdecydować się na bonding?

Ogromną zaletą stosowania tej metody jest przede wszystkim to, że spektakularne efekty widoczne są od razu. Cały zabieg jest całkowicie bezbolesny, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania środków znieczulających. Bonding jest doskonałą alternatywą dla innych zabiegów stomatologii estetycznej. Dzięki temu, że jest on nieinwazyjny i nie ingeruje w strukturę zęba jego efekty są odwracalne. Użyte podczas zabiegu żywice można w dowolnej chwili zdjąć, jeśli pacjent zdecyduje się na zastosowanie innej metody leczenia np. założenia licówek.

Jak przedłużyć efekty zabiegu?

Efekty właściwie przeprowadzonego bondingu z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów utrzymują się do pięciu lat. Ogromny wpływ ma na to sposób żywienia pacjenta. Spożywanie produktów spożywczych oraz napojów, które silnie barwią mogą powodować szybsze powstawanie przebarwień na żywicach. Oznacza to, że po pewnym czasie będą się odróżniać od naturalnych zębów. Aby przedłużyć efekty zabiegu zaleca się przede wszystkim ograniczenie spożywania kawy, czerwonego wina oraz napojów gazowanych, a także regularne szczotkowanie zębów, stosowanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej.

Adres

ul. Królowej Jadwigi 29
80-034 Gdańsk

Godziny pracy

Pon-Pt: 8:00-20:00
Sobota: Nieczynne

Finansowanie

Finansowanie usług medycznych Mediraty